A Ki Akarok Nyílni Óvoda lesz az első a budapesti agglomerációban, ahol elindul az ún. NyugiOvi program. Célunk, hogy időben elejét vegyük a gyerekkori bántalmazásoknak, zaklatásoknak. Októberben az intézmény minden nevelője részt vesz egy speciális képzésen, így novemberben már el is kezdődhetnek az első érzékenyítő foglalkozások.
Országos statisztikák szerint a gyermekek közel 65%-át érinti az iskolai zaklatások valamilyen formája. A kisiskolások, kamaszok körében szinte minden 5. gyerek ki van téve az ún. bullyingnak, vagyis az iskolai erőszaknak. Amikor Orosz-Túróczi Melinda, az Erdőkertesi Tisza Gábor Alapítvány elnöke megkereste önkormányzatunkat a prevenciós programmal, nem volt kérdés, hogy finanszírozzuk-e az óvodai dolgozók képzését.
A szakmai tréning vezetője a NyugiOvi program kidolgozója, az ELTE-PPK adjunktusa, Dr. Jármi Éva lesz. Az érzékenyítő foglalkozások főszereplője pedig Szepi, egy kedves űrbeli plüssfigura, akin keresztül bemutatják az óvodai atrocitások különböző eseteit, majd együttesen feldolgozzák azokat. A gyerekeket így készítjük fel arra, hogy ne váljanak áldozatokká.



